SALAT <br /> HAKKINDA

SALAT
HAKKINDA

Salat, Yemeklere Tadını Yağa Adını Veren Marka

Bir dönem yemeklik sıvı yağlara adını veren Salat ile Türk mutfakları ilk olarak 1930’lu yılların ortalarında tanıştı. İstanbul Balat’taki Berrak Yağ Fabrikaları’nda, ayçiçek yağı olarak üretimine başlanan Salat, kısa sürede bütün İstanbul’da lezzet ve doğallıkla beraber
anılan bir isim haline geldi. II. Dünya Savaşı yıllarında, temel gıda maddelerinin üretim ve dağıtımlarında büyük sıkıntılar çekilirken, Salat kalitesinden taviz vermeden, üretimine kesintisiz devam etti.

Takvimler 1966’yı gösterdiğinde Özdoyuran Ailesi tarafından satın alınan marka, 1969 yılında Tekirdağ’daki yeni tesislerine taşındı. Bu tarihten itibaren bütün Türkiye’de, ayçiçek yağı Salat olarak anılır oldu. 70’li ve 80’li yıllar boyunca, Türkiye’de mutfaklar Salat lezzetiyle hayat buluyor, insanlar ayçiçek yağını “Salat” ismiyle arıyordu. Ancak Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin ardından, Salat üretimi 90’ların sonunda tamamen durduruldu. Salat ismi ise, ayçiçek yağı ile eşanlamlı olarak insanların zihinlerindeki yerini korumaya, lezzet ve sağlık ile beraber anılmaya devam etti.

2013 yılında Bunge olarak, tüketicileri özledikleri kaliteye ve lezzete kavuşturmak amacıyla, Salat markasını bünyemize kattık ve modern bitkisel yağ üretim tesislerimizde; Ayçiçek, Mısır ve Kanola yağı çeşitleriyle yeniden üretimine başladık.

Bunge’nin yüksek kalite standartları ile Salat’ın lezzet geleneğini bir araya getiren bu birleşmenin bir sonucu olarak, Salat dün olduğu gibi bugün de sofralara lezzet katmaya devam edecek…

SALAT <br /> HAKKINDA SALAT <br /> HAKKINDA
Kollektif Dijital Ajans