BUNGE <br /> HAKKINDA

BUNGE
HAKKINDA

Bunge; Salat Efsanesine Hayat Veren Dünya Devi

Dünyada Bunge
Bunge 1818 yılında hububat ticareti yapmak üzere Amsterdam/Hollanda’da kurulmuştur. Şirketin büyümesi ve faaliyet alanının genişlemesi ile birlikte, 1856’da şirket merkezini Anwers/Belçika’ya, takip eden yüzyılda Güney Amerika'ya ve 1999 yılında da New York’a taşımıştır.

Bunge 4 kıtada, 40 ülkede, 35.000’den fazla çalışanı, 400’den fazla fabrika, depo, alım merkezi olan uluslararası bir şirkettir.
2001 yılının Ağustos ayında Bunge New York borsasına kote olmuştur.

Bugün Bunge ;
-Dünyanın en büyük yağlı tohum, nebati yağ ve küspe üreticilerinden biridir.
-Dünyanın lider şişelenmiş rafine nebati yağ tedarikçisi konumundadır.
-Güney Amerika’nın en büyük buğday işleyicisi ve dolayısıyla un üreticisidir.
-Avrupa’ya küspe tedariğinde lider konumundadır.
-Çin’e yağlı tohum tedariğinde lider konumundadır.

Türkiye'de Bunge
2000 yılı itibariyle Türkiye'de faaliyete geçen şirketimiz, gerek iç piyasadan, gerek ithal olarak tedarik ettiği yağlı tohumları sektörün ihtiyacına uygun olarak işlemekte ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Ayrıca, pirinç, mısır ve buğday özelinde ticari faaliyetlerde bulunmaktadır.

Bunge, Türkiye’de bugün sektörün en büyük tedarikçilerindendir. Lüleburgaz ve İzmir Aliağa’da bulunan iki ayrı yağlı tohum işleme, rafinasyon ve dolum tesislerine ek olarak, liman ve lojistik işletmeleri, hem bitkisel sıvı yağ firmalarına, hem de son tüketicilere hizmet vermektedir.

İşlenmesi yapılan bitkisel yağların sektörde faaliyet gösteren nebati yağ firmalarına ham olarak satılmasının yanı sıra, yağlı tohumların işlenmesinden elde edilen ham yağı rafinasyona tabi tutarak ambalajlı ürün formasyonunda nihai tüketicilerin kullanımına sunuyoruz. Tohumlardan elde edilen küspe de yem fabrikalarına kazandırılarak, üretim sürecinde tohumların tamamının kullanılması sağlanmaktadır.

2013 yılında Bunge olarak, tüketicilerimizi özledikleri kaliteye ve lezzete kavuşturmak amacıyla, Salat markasını bünyemize kattık ve son teknoloji ile üretim yapan modern yağ üretim tesislerimizde; Ayçiçek, Mısır ve Kanola yağı çeşitleriyle yeniden üretimine başladık.

Dünyanın dört bir yanında; buğdaydan ayçiçeğine, tohumdan şişeye, üreticiden tüketiciye... Bunge hayatın her anında olmaya devam edecek.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız:
bunge

BUNGE <br /> HAKKINDA BUNGE <br /> HAKKINDA
Kollektif Dijital Ajans